|
Які мають бути двері?
Ще не так давно це питання було б риторичним,але тепер,якщо зайти в магазин і окинути оком асортимент,що там виставлено…,то це питання може загнати у глухий кут не одного покупця. Бо не кожному під силу збагнути чим ті всі двері відрізняються. Чому ціна різна і які врешті вибрати двері? Де хто міркує “логічно”:вища ціна – вища якість. Але таку “логіку” знають і виробники і продавці,тому інколи ціна може не відповідати якості. І щоб не пустити гроші за вітром,треба озброїтись хоч елементарними знаннями.
Найперше треба вияснити:з якого матеріалу двері виготовлено?А про матеріали ми вже дещо знаємо. Можемо прикинути яку міцність та стійкість проти зовнішніх факторів будуть мати двері. І не треба надто надіятись на лаки та інші покриття. Це ж двері. Стоять прямо в проході. А там ходять діти,там носять меблі та речі з металу. Часом двері миють. Умисно, або й ні. А якщо прорив труби?А якщо двері до ванної кімнати? Ото ж бо. Ніякий лак не захистить. Навіть ПВХ-плівки з часом пошкоджуються. Тоді навіть підвищена вологість повітря може зруйнувати наші двері і нагадати таким чином,що економити треба в міру.
Ну гаразд. З матеріалом ми перестрахувались. Чи вирішили ризикнути і зекономити?Тоді вже хоч не полінуйтесь запитати паспорт до дверей. Вважаєте не буває? Буває. У чесного виробника він є. Це може бути сертифікат якості,часом це просто гарантійний талон. Для нас важливо лише те,щоб ми могли ідентифікувати куплені двері по отриманому папері,на якому має бути вказано:
-назва виробника та його адреса;
- матеріал,з якого двері виготовлено;
- засвідчення державного контрою про відповідність нормам;
- умови експлуатації;
- гарантійні зобов’язання.
Тут варто не оминути увагою пункт про умови експлуатації. Виробник описує їх чесно. Це тому,що не виконання умов експлуатації не призводить до гарантійного ремонту,або заміні по гарантії. Там зайвого не обіцяють і надіються на те,що читати під час покупки це ніхто не буде.
На жаль ніхто Вам не скаже наскільки надійно тримаються на дверях петлі. Тут доведеться “прикинути” самому. Знову ж таки,спираючись на знання про матеріали.
Вам,звичайно,повезло,якщо у когось із Ваших знайомих подібні двері вже відслужили якийсь термін. Можливо в інтернеті є відгуки про виробника?
Але якщо Ви все таки вирішили перестрахуватись з вибором матеріалу? Тоді Ви вибрали дерев’яні двері. Варто звернути увагу лише на вологість використаного матеріалу. Як? О…це,нажаль, не просто. Потрібен прилад,або просто гарантію виробника. Він,до речі, і сам не зацікавлений у використанні не якісного матеріалу. За винятком випадкової купівлі без гарантії. В нормальних випадках двері перевіряються просто. При включенні опалення на зимовий період дерево скидає зайву вологу. Зменшується розміри деталей поперек волокон. Але якщо двері виготовлено правильно та з правильного матеріалу, то Ви нічого особливого не помітите. Допускається лише збільшення щілини між дверями та коробкою. Вона повинна бути для нашого клімату не більше 10мм.Після припинення опалення двері збільшаться. При цьому вони повинні вільно закриватись з мінімальним зазором. Двері,які пройдуть випробування при зміні сезонів будуть служити довго. Тому гроші,витрачені на них, виправдають себе не один раз. Вдалого вибору!
Коментувати
|
|