|
Фасади для меблів.
На сьогоднішній день існує дуже багато видів фасадів. І щоб легше Вам було в них розібратись, я їх розділю по типах,в залежності від матеріалів,з яких вони виготовленні.В мене немає наміру виявляти кращий тип.Я лише розповім про переваги і недоліки кожного з них.Так,напевно,буде легше Вам зробити свій вибір. Їх зовнішній вигляд обговорювати взагалі сенсу нема.Кожна людина має свої смаки , вподобання та розуміння гарного. Розпочну з найдешевших і далі за збільшенням вартості.
-Фасади із ЛДСП . Бояться води та високої вологості . Від води набухають та руйнуються.Використовувати такі фасади на кухні є досить ризиковано. ЛДСП,як матеріал не достатньо міцний, погано тримає петлі та іншу фурнітуру, тому фасади,виготовлені із нього довго не служать.Також такі фасади мають дещо примітивний вигляд і використовуються тепер не часто.
-МДФ покритий плівкою. Завоював популярність завдяки вигляду, схожому на масив та не високій ціні, але якість покриття плівками,та самі плівки не витримали перевірки часом. Плівка відстає,тому,що наклеєна під тиском і залишається під натягом. Коробиться від втрати летючих речовин та не витримує нагрівання. А вода, яка все ж потрапляє через щілини,які обов'язково лишаються, руйнує фасад.
-Шпонований МДФ. Новий,але досить перспективний,як на мою думку,тип.По вигляду може бути максимально наближеним до масиву дерева,але по стійкості на короблення переважає його. Довговічність такого типу фасадів залежить лише від виробника. При дотриманні технології шпонування, використанні надійних клеїв та лаків, такі фасади можуть служити десятки років без втрати зовнішнього вигляду. Шпон,до речі,буває не тільки натуральний. Є ще,так званий шпон файн-лайн.Він робиться з дерева,але малюнки,кольори та текстура створені штучно. Інколи малюнок імітує цінні породи дерева,але в основному,створюються нові декори з не стандартними кольорами.
-Фарбований МДФ.Наймолодший тип. Завоював популярність завдяки легкому догляду за такими фасадами. Надійність таких фасадів,так само як і шпонованих, повністю залежить від виробника. Якісна фарба та правильне нанесення може забезпечити довгу службу. Нанесений,в якості фінішного покриття,лак додає у вигляді та полегшує ремонт при незначних пошкодженнях. Колір у таких фасадів може бути самий різноманітний,а вигляд досить ярким та не стандартним.Фарба може бути монотонною,металіковою,перламутровою.Можна нанести також і малюнок.Фасади можуть бути прямими і радіусними.
-Масив дерева.Фасади з масиву дерева ніколи не виходять з моди,тому,що меблі з дерева – це завжди стильно,престижно та гарно .Меблі,або хоча б фасади з дерева створюють затишок у домі,почуття впевненості та тепла. Дерево дозволяє утворити різноманітні форми,фрезовані поверхні та різні відтінки. А вишукана структура зачаровує погляд. З практичних міркувань можна відзначити можливість ремонту, довговічність та міцність. До недоліків можна віднести схильність до короблення. Варто,також,звернути увагу на те,що лакове покриття дерева буває досить різним. Воно може бути глянцевим,півматовим,матовим. Структуру дерева можна приховати,або підкреслити.Вибілити,або затемнити.
Я зупинився на найбільш популярних типах фасадів,хоча їх є ще декілька. Наприклад, рамковий з МДФ або алюмінієвого профілю.Рамковий – означає те,що фасад має раму,яка набирається з готового профілю. Наповнення може бути різним: шкло,ЛДСП,МДФ з різним покриттям. Бувають також фасади покриті пластиком , шклом , дзеркалом та,навіть,шкірою. На фасад може бути нанесений малюнок , фотографія і т.д.
В завершення можна додати лише те,що не треба намагатись найти найкращий тип фасадів.Його нема.Кожен з них має свої переваги і недоліки. Тут треба визначити особисті пріорітети і на їх основі зробити вибір.
Коментувати
|
|