|
Меблі для кухні.
Приміщення для кухні,переважно,не велике,але в ньому ми проводимо досить значну частину часу і функцій воно повинно виконувати багато . Тут треба поєднати естетичні якості з технічними характеристиками та санітарними умовами. При цьому максимально використати наявну площу і не обмежити себе в зручностях. А ще необхідно забезпечити пожежну безпеку та чистоту повітря.
Така кількість важливих умов викликає необхідність у серйозному підході до планування кухні. Тут потрібен досвід та знання багатьох нюансів ,частину яких, я надіюсь, додасть ця стаття.
Найкращий варіант створення проекту кухні,це,звичайно,комп’ютерне моделювання. Заносимо туди наявні активи,розміри самого приміщення,підведені труби,канал вентиляції і розпочинаємо планувати простір. Можна,звичайно,це робити і на клаптику паперу,але такого чіткого бачення зовнішнього вигляду майбутньої кухні,можливості швидких змін у процесі моделювання та точного порозуміння з конструктором Ви не отримаєте. Тому настійливо рекомендую не замовляйте меблі у того виробника,який не володіє комп’ютерним моделюванням. Сьогодні це вже не розкіш і не зайві забаганки. Це доступно кожному виробнику,який дбає про свого клієнта ,а свою роботу виконує якісно.
Наступний момент. Вибір матеріалів для майбутньої кухні. Спочатку Вам треба ознайомитись з матеріалами,які може запропонувати виробник. Якщо він запропонує тільки ЛДСП,то можете впевнено йти до іншого виробника. Він буде Вас переконувати в його перевагах тільки по тій причині,що інші матеріали йому не доступні. Використовуючи ЛДСП найлегше заробити на Вас. Ви свої гроші віддасте в основному не за матеріал,а “за роботу”, якої якраз при використанні ЛДСП не так і багато. З матеріалами,які використовуються у нашій майстерні при виготовленні меблів можна ознайомитись тут.
Ну що ж,будемо вважати,що з матеріалами Ви розібрались. Тепер можемо перейти до вибору фасадів. На сьогоднішній день є досить багато типів фасадів. Виготовляють їх з ЛДСП,МДФ,покритого плівкою або шпоном, фарбованого МДФ,масиву дерева. Бувають ще фасади рамкові з МДФ або алюмінієвого профілю. Є фасади покриті пластиком , склом або дзеркалом. На фасад може бути нанесений малюнок або фотографія і т.д. В мене немає наміру виявити найкращий тип фасаду. Кожен має свої недоліки та переваги. Лише нагадаю,що фасади створюють вигляд меблів,в той же час вони повинні бути витривалими до води, температурних та механічних навантажень. Більш докладно про фасади можна прочитати в окремій статті.
Ще одна необхідна складова будь якої кухні - це стільниця. Стільниця може бути виконана з ламінованого ДСП підвищеної стійкості - так званого постформінгу, з полімербетону, штучного каменю типу Corian, з масиву дерева.
Постформінг - це те ж ДСП, тільки більшої товщини - 28, 38, 50 та 60 мм, та з міцнішим ламінатом, що є стійким до вологи, подряпин, затирання та температури. Постформінг товщиною 50 мм виготовляється з полегшеного ДСП, а для товщини 60 мм влаштовується сендвіч-конструкція: верхня на нижня поверхні - МДФ 10 мм, а середина - картонна решітка.
Постформінг прекрасно витримує кухонні навантаження, і є основним матеріалом для кухонних стільниць. Хоча штучний(рідкий) камінь є ще міцнішим,але і дорожчим.При дотриманні необхідних технологій можна зробити якіску стільницю і масиву дерева.Сучасні поліуретанові лаки витримують чималі механічні навантаження та гарячий посуд .
Фурнітура.Говорячи про фурнітуру, можна опустити такі позиції, як шурупи, конфірмати, опори, підвіски. Значення мають: завіси, направляючі для шухляд, підйомні механізми та амортизатори та ручки.
Для економ-варіантів , як правило, використовується недорога, проте достатньо надійна фурнітура, наприклад GTV. Для дверцят - прості завіси, які можуть доповнюватись недорогими амортизаторами - газовими, або силіконовими (перші плавно доводять дверцята до повного закривання, другі просто амортизують удар). Для шухляд використовуються метабокси - системи шухляд з металевими боковинами. Для дверей з вертикальним відкриванням (верхні ящики) використовуються газові ліфти (амортизатори), що підтримують дверцята в відкритому положенні.
Для більш дорогих варіантів доцільно використовувати спеціальну кухонну фурнітуру відомих європейських виробників: Graas, Hettich, Hafele, Blum.
Ну,що ж,я Вас коротко ознайомив з основними складовими меблів для кухні. Хоча ,в залежності від побажань замовника,меблі можуть мати і додаткові складові. Наприклад, карнізи,світло,вмонтовані варочні поверхні,духовки,витяжки і т.д.
І ось тепер треба розібратись як це все ,що Ви вибрали, правильно зкомпонувати.Я не вважаю за можливе в межах статті висвітлити тонкощі дизайну , норми стандартів та методи конструювання мелів. Тут треба засвоїти гори літератури або просто звернутись до досвідченого дизайнера-конструктора. Просто піти в магазин і придбати готовий набір меблів для кухні я також не раджу. Кожне приміщення для кухні має свої особливості, а кожен господар має свої побажання.
На завершення лише нагадаю про те,що не треба шукати обов'язково імпортну комплектацію. В Україні є також достойні виробники. Не варто без потреби визозити гроші за кордон
.
Вдалого Вам вибору!
Коментувати
|
|