|
Матеріали
Масив дерева
На перший погляд не варто наголошувати на перевагах цього матеріалу.Здавалось, що це загально відомо. Але,якщо заглянути в наші домівки,то якраз цей матеріал використовується не так вже і часто. Повсюди замінники: ламінат, ЛДСП,платмасса і т.п. Тож що таке масив дерева?
- Перш за все-це екологічно безпечний матеріал. Навіть більше. Це корисний матеріал,який замість того,щоб забруднювати наше помешкання,додає гармонії таспокою.Більшість видів деревини дуже позитивно впливають на енергетичне поле людини,в той час,як замінники його просто пригнічують.
- Про вигляд деревини розповідати зайве.Вишукані, неповторні текстури вражають та захоплюють погляд .
-
З технічного боку деревина дає необмежені можливості уформах,стилях та способах використання. Правда,треба нагадати про деякі незручності використання деревини .Виходять вони з того,що деревина не є мертвим матеріалом,воно реагує на зовнішнє середовище,при підвищенні вологості збільшує розміри впоперек волокон. Але цю властивість дерева столяри навчились використовувати з користю. Широке застосування тафлей додає у вигляді столярних виробів.Недарма ж вироби із замінників часто виготовляють з імітацією тафель.
- Ще одна перевага виробів з дерева-це довговічність. Правильно виготовлені вироби можуть служити багато десятиліть. При цьому не втачаючи вартості,а тільки її збільшуючи.
Тож чому деревина використовуються тепер рідше? Невже тільки ціна? Не думаю. Прості вироби можуть коштувати не дорого. Напевне недовіру до матеріалу викликали самі виробники. Неякісні вироби розсихаються,тріскають,втрачають вигляд, або ж навіть просто розвалююься. Приходьте до нас. Наші вироби Вас не розчарують.
Шпон
Надзвичайно цінний матеріал.За допомогою шпонування можна досягти вигляду масиву дерева, обійти більшість недоліків масиву.Легко минаємо зайву сучкуватість, досягаємо високу стабільність створеного матеріалу, економимо кошти при використанні дорогих порід дерев. А при використанні за основу таких матеріалів,як МДФ,ДВП та дешевих порід дерев не погіршуємо екологічну безпеку.А клей на водній основі,який ми використовуємо при шпонуванні є безпечним та надійним.Тому це треба враховувати при порівнянні шпонованих матеріалів з такими матеріалами,як ДСП чи будівельна фанера.Крім цього поряд із шпонованими деталями,при необхідності,можна використовувати деталі із масиву. Це дає необмежений простір при розробці меблів та інших виробів.
Замінники деревини.
ЛДСП
Це в першу чергу ЛДСП(ламінована тирсоплита). Залежно від сорту має великий розбіг щільності. Від 400 до 700 кг/м3. Поширеність завоювала,в основному,завдяки простоти виготовлення виробів. Відрізав та з’єднав. Якість поверхні ,на відміну від деревини, забезпечує потужний завод з високотехнологічним обладнанням. Але замінник ніколи не стає оригіналом. За гламурним зовнішнім виглядом,який все ж не дивує і не притягує погляд,ховаються випари клеєвого наповнення. Здебільшого це формальдегід,який досить погано впливає на здоров’я .Саме тут виробники змагаються за ціну матеріалу. Ще одним суттєвим недоліком ЛДСП є його недовговічність. Навіть не суттєве збільшення вологості викликає набухання,втрату міцності аж до повного руйнування. А тонке покриття,яке імітує вигляд деревини,не забеспечує відновлення при пошкодженні , не дозволяє нанести фрезеровані види оздоблення , вигинання та ін. Проте ЛДСП має і деякі плюси. Наприклад,велику палітру кольорів та саму низьку ціну серед матеріалів для меблів.
МДФ
Більш чистішими матеріалами вважаються ДВП та МДФ. Завдяки тому,що ці матеріли виготовляються не с тирси,а з волокна,то необхідність у добавках клею різко зменшується. Це можна відчути навіть по запаху матеріалів. Щільність МДФ 800-900 кг/м3. Технологія виробництва цих матеріалів все ж дорожча,тому МДФ є дорожчим матеріалом ніж ЛДСП та багатьох видів деревини. Також варто додати,що МДФ є набагато щільнішим та міцнішим матеріалом,ніж ЛДСП. Дуже широко використовується у виробництві фасадів та корпусів меблів у еліт-класах.
Фанера.
Викликає багато суперечок в екологічній безпеці. З однієї сторони-це масив дерева,з іншої цей матеріал містить багато клею. Саме від якості клею залежить чистота фанери. Так звана будівельна фанера,яка є найпоширенішою завдяки ціні, не є безпечним матеріалом. Цей матеріал ні чим не кращий ДСП. Неприємні та шкідливі випари повністю нівелюють використання масиву дерева в цьому матеріалі.
Але фанера столярна є матеріалом досить цінним.Вона міцна,її можна використовувати у виготовленні корпусів меблів.Для покращення зовнішнього вигляду її можна покрити шпоном,або фарбувати.
В роботі ми також використовуємо багато інших матеріалів. Метал, шкло і навіть пластмаси. Про те наша можливість та доступність використання всіх цих матеріалів дозволяє нам чесно пояснювати недоліки та переваги при їх виборі. |
|